Yhteystiedot

Hämeenlinnan Teatteri

Päänäyttämö
 Keinusaarentie 5

Saapumisohjeet

Toimiston osoite

 Paasikiventie 2, 3. krs
13200 Hämeenlinna

Laskutustiedot

 

Lipunmyynti teatterilla

 050 415 2020

Lipunmyynti teatterilla tuntia ennen esitystä.

Lipunmyynti

Vahtimestari teatterilla

 050 415 2009

Vahtimestari tavoitettavissa tuntia ennen sekä esityksen aikana.

 

 

Toimisto

Teatterinjohtaja

Anna-Elina Lyytikäinen
‭050 598 4196‬
anna-elina.lyytikainen@hmlteatteri.fi

Markkinointi ja tiedotus

Reija Isosuo
040 761 8876
reija.isosuo@hmlteatteri.fi

Talous- ja hallintopäällikkö

Jaana Elijoki
0400 797 146
jaana.elijoki@hmlteatteri.fi

Myyntisihteeri

Mari Nokkonen
mari.nokkonen@hmlteatteri.fi

 

Esitys- ja tuotantotekniikka

Tekninen päällikkö

Veikko Pulli
045 7734 7804
veikko.pulli@hmlteatteri.fi

 

Lavastamo

Osoite

Ratasniitty,
Asentajantie 9

Posti: Paasikiventie 2,
13200 Hämeenlinna

Lavastemestari

Tuukka Lilja
050 415 2012
tuukka.lilja@hmlteatteri.fi

 

Puvustamo ja ompelimo

Ompelimo

Emmi Vainio
040 091 9311
emmi.vainio@hmlteatteri.fi

Pukusuunnittelijat

Anne Laatikainen
050 550 1365
anne.laatikainen@hmlteatteri.fi

Satu Suutari
 satu.suutari@hmlteatteri.fi

 

 

  

Esteettömyys ja saavutettavuus

Teatterillemme on tärkeää yhdenvertaisuus, esteettömyys ja saavutettavuus palveluissamme.

Saavutettavuusseloste